Příběh

1. Jinačí je firma, která zaměstnává také lidi, kteří chtějí a mohou pracovat, ze zdravotních důvodů k tomu ale potřebují ještě něco víc než jen dobré pracovní podmínky.

Úspěchem pro nás není jen to, že Vám naše výrobky chutnají, ale také to, že u nás tito lidé rádi pracují.

Ve výrobně v Krnově pro vás vyrábíme sladké i slané dobroty, které si přímo zde můžete koupit nebo si je objednat a my Vám je přivezeme. 🙂

Nenašli jste v naší nabídce něco, co hledáte a máte rádi, zeptejte se, třeba to vyrobíme/upečeme jenom pro Vás.

Skoro všechno, co se u nás upeče, je z místních regionálních a kvalitních potravin.

Blízká je nám myšlenka bezobalového prodeje, a tak si od nás můžete odnést suroviny, ze kterých pečeme a něco dalšího i v malém množství a bez obalu . Třeba speciální mouky (mandlová, kokosová), koření, sušené ovoce, oříšky atd.

Ještě třešinka na dortu 🙂

Odběrem výrobků naší firmy máte možnost povinného náhradního plnění podle § 81 zákona č. 435/2004 sb.

Příběh

Naše firma vznikla, stejně jako další naše projekty z nadšení a víry, že věci, které vnímáme, že je potřeba změnit, změnit MŮŽEME.

1. Jinačí se zrodila z naší spolupráce s JINAK, z.ú., která mimo jiné provozuje kavárnu na zámku v Raduni JINAKafe, ale hlavně podporuje lidi se zdravotním znevýhodněním žít NORMÁLNĚ, třeba připravuje je na chráněný a otevřený trh práce. Naše spolupráce umožňuje spojit principy dobré sociální práce, kdy lidé se zdravotním znevýhodněním mají možnost díky projektům JINAK projít potřebnou přípravou na práci a v naší firmě pak navazujeme na jejich získané dovednosti se stálou akcentací na potřebnou individuální podporu každého zaměstnance tak, aby mohli všechna úskalí placené práce v naší firmě úspěšně zvládat.

PROČ ZROVNA výrobna dortů, koláčů, sušenek a jiných dobrot spojená s obchůdkem a bezobalovým zbožím?

Protože se sešlo, to, co mělo :D, naše dovednosti, nadšení, odhodlání a víra v přirozený chod věcí, a to všechno s velkým respektem k LIDEM a k PŘÍRODĚ.

Máme v týmu 🙂

LENKU, která všechno propočítá, promyslí, zorganizuje, prodá a skvěle zreální naše někdy „lítací“ nápady.

TERU, skvělou cukrářku, která je také technolog kvality potravin a hlídá naši kvalitu, technologické postupy, upravuje recepty tak, aby byly nejen skvělé a v trendu , ale také z poctivých a nejlépe regionálních surovin.

Míšu, která každý i obyčejný den ve výrobně a v obchodě promění v klidný, ale fungující a příjemný prostor pro zaměstnance i zákazníky.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se sociálně terapeutickými dílnami JINAK Osoblaha, JINAK Ostrava a Harmonie v Městě Albrechticích, kde pro nás vyrábějí látkové pytlíky, ve kterých si mohou zákazníky odnášet produkty bezobalového obchodu a papírové krabice na balení dortů a koláčů.

Úspěch naší sociální firmy nestavíme na tom, že se jedná o práci lidí se zdravotním znevýhodněním, ale především na tom, že naše výrobky jsou pro zákazníky nejen zajímavé svou cenou, ale především kvalitní.